Logo SKOB Slaný foto01.jpg

SPORTOVNÍ KLUB
ORIENTAČNÍHO BĚHU

KALENDÁŘ

< Prosinec 2018
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

VYHLEDÁVÁNÍ

03.09.2018

* Richardovo hvězdné léto 2018

Jak jste si mohli níže v článcích přečíst, Richard Wohanka během léta úspěšně válcoval své soupeře na vrcholných MTBO akcích. Nejprve se závěrem školního roku „rozjížděl“ na Mistrovství Evropy juniorů v Maďarsku, kde se neztratil mezi staršími a zkušenějšími soupeři (Richard je věkem ještě dorostenec). Domů si vezl bronzovou medaili ze štafet.


 

Začátkem srpna reprezentoval Českou republiku v Rakousku, kde se souběžně konalo Mistrovství Evropy dorostu, Mistrovství světa juniorů a Mistrovství světa dospělých. Největší smůlu si naštěstí vybral hned při prvním závodě s hromadným startem, kde kvůli technickým problémům s kolem závod nedojel. Dalším závodem byl závod na krátké trati, kde nakonec po dodatečné diskvalifikaci finského vítěze pro porušení pravidel MTBO získal stříbrnou medaili. Ve štafetách jel v juniorském týmu a vybojoval titul juniorského Mistra světa. Další mistrovský titul (Mistr Evropy dorostu) získal o den později na dlouhé trati. Posledním závodem byl sprint, kde mu bohužel kvůli kolizi s jiným závodníkem těsně před cílem uteklo zlato, a skončil na druhém místě.

Richard je tak nejúspěšnějším závodníkem v historii SKOB Slaný. Kromě pravidelného dennodenního tréninku má na jeho úspěchu určitě nesmazatelný podíl i Honza Kouřimský, který ho naučil základy MTBO a předal mnoho ze svých sportovních zkušeností. Přejeme Richardovi, ať se mu i nadále daří úspěšně reprezentovat nejen náš klub ale i Českou republiku.

Během prázdnin se dařilo i dalším závodníkům – Pavlína Zemková se na tří etapových závodech Českého poháru MTBO v Maďarsku umístila celkově na 3. místě, Petr Svoboda vybojoval na Mistrovství světa veteránů MTBO (rovněž v Maďarsku) 2. místo ve sprintu. V pěších závodech se dařilo Jiřímu Zápotockému, který na vícedenních závodech Rumcajsovy míle v legendárních skalních labyrintech okolo hradu Valečov obsadil celkově 4. místo.

POZVÁNKA

Slánské běhy
Slaný – sobota 8.12.2018
POZOR – změna trasy

SPONZOŘI

Činnost organizace je finančně podporována

slaný linet

ODKAZY

2013 - 2014 © SKOB Slaný | kontakt