Logo SKOB Slaný foto01.jpg

SPORTOVNÍ KLUB
ORIENTAČNÍHO BĚHU

KALENDÁŘ

< Prosinec 2019
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

VYHLEDÁVÁNÍ

18.10.2018

* Podzimní soustředění - Brada 2018

Prodloužený víkend na konci září skupina členů našeho klubu strávila společně v krásném prostředí lesů v blízkosti Prachovských skal. Postupně jsme se sjeli ve čtvrtek večer v penzionu Brada, kde jsme byli po dobu soustředění ubytovaní. Večer jsme pojali spíše jako seznamovací – kromě letitých členů klubu se soustředění zúčastnily i děti s rodiči, které s orienťákem teprve začínají.


Protože jsme většinu tréninků měli díky Tomášovi připravené a vytištěné předem, na místě Irena s Lubošem „dolaďovali“ už jenom tréninky pro nejmenší, mohli jsme hned v pátek dopoledne začít s prvními tréninky. Na začátek pro seznámení s prostředím, ve kterém budeme dalších pár dní trénovat, byla připravena krátká trať v několika úrovních vč. fáborkové trati. Po obědě a chvíli odpočinku si nejmenší dali hvězdici a starší a zkušenější zvládli free order, tj. závod s volným pořadím kontrol. Do penzionu jsme dorazili vyfoukaní a hezky unavení. Po večeři jsme ještě rozebrali postupy na jednotlivých tratí.

Sobotu jsme začali poctivou klasickou tratí, která nejzkušenější závodníky zavedla skoro až do Prachovských skal. Odpoledne si snad úplně všichni zaběhli sprint a většina den završila po večeři nočním tréninkem. Výsledky i postupy jednotlivých tréninků se probíraly dlouho do noci.

V neděli jsme se po snídani sbalili, naložili věci do aut a pěšky vyrazili na procházku do Prachovských skal. Po několika hodinách šplhání nahoru a dolů po schodech ve skalách jsme vzali za vděk obědem v penzionu a postupně se rozjeli ke svým domovům.

I když předpověď nebyla moc příznivá, nakonec nám počasí přálo a užili jsme si krásné slunečné dny. Pro tréninky jsme využili naši tréninkovou sadu a tréninky připravili na krabičkách v kombinaci s lampiony s kleštičkami. K našim osvědčeným zavaděčům (Jana s Vláďou, Tomáš, Lída, Kouřa) se připojili a pomohli s roznosem a stažením kontrol i dorostenci s Míšou. A věřte tomu, že toho během těch pár dní naběhali opravdu hodně. 

Při přípravě soustředění jsme mysleli i na rodiče dětí a připravili i pro ně mapy s tréninky. Nakonec se nám z lesa vždy vrátily děti i rodiče. Některé rodiče orienťák nadchl natolik, že se ještě na Bradech rozhodli stát členy klubu a zkusit účast na podzimních závodech.

Soustředění se určitě vydařilo. Díky všem za účast a perfektní atmosféru a zase někdy na viděnou, ať na závodech nebo na nějaké jiné akci – např. v pátek 14. prosince od 18 do 19 hodin ve Slaném ve Sportcentru Atlas na bowlingu. Rezervované máme všechny 4 dráhy – zváni jsou všichni členové i rodiče dětí a mládeže.

Pro připomenutí atmosféry soustředění se můžete podívat na hodně fotek od Vládi a pár fotek od Heleny a Zdeňka

SPONZOŘI

Činnost organizace je finančně podporována

slaný

ODKAZY

2013 - 2019 © SKOB Slaný | kontakt